Today.ua

19 грудня: подарунки дітям та визначення врожаю в День святого Миколая

У четвер, 19 грудня, традиційно відзначають Свято святого Миколая. Милосердя і жертовна любов стали характерними рисами цієї  історичної постаті ще за життя. Він здобув собі славу і зміг стати єпископом. Тепер же християни вшановують пам'ять святого і з задоволенням дотримуються традицій цього дня.

Роком народження Миколая вважається 270-тий. Він з'явився на світ в найбагатшому місті півострова Лікії в Середземному морі - Патарі. Батьки святого були справжніми вірянинами. Миколу хрестили і він з дитинства боявся гріха.

Осиротівши, ледь досягнувши повноліття, вирішує направити спадок на допомогу бідним людям. Саме тоді було започатковано традицію подарунків в день 19 грудня. Микола підклав мішечок з золотом доньці вдівця, яка через бідність не могла вийти заміж за кохану людину. І пізніше святий радував бідняків теплими речами, їжею, а їхніх дітей - іграшками.

За щире милосердя Микола був обраний городянами єпископом. А вже в XI столітті храм на його честь звели на Аскольдовій горі в Києві. Пізніше такі церкви з'явилися і на іншій території України.

Традиції на День святого Миколая 19 грудня

Діти не дарма чекають на подарунки в ніч на 19 грудня, сподіваючись, що добре поводилися весь рік.

На заступництво святого розраховують також студенти, мандрівники, водії, продавці і моряки.

Молитися ж Миколаю будуть всі, хто відчуває проблеми. До образу радять звертатися і заміжнім жінкам в надії на спокійне сімейне життя.

Незаміжнім же дівчатам підказували навести порядок в скринях і гарно прибрати. До речі, традицію класти подарунки в шкарпетки, якій слідують в деяких закордонних країнах, пов'язують з допомогою святим трьом сестрам. Якось він нібито вкинув їм в димохід мішечки з монетами, які потрапили якраз в випрані шкарпетки.

До слова, раніше  на Свято святого Миколая українці влаштовували цілі гуляння з катанням на санях і приготуванням пива. У різних куточках країни вже варили кутю та узвар.

Прикмети на 19 грудня

По погоді прогнозують, якою буде зима, а також врожай. Для цього розглядають дерева на предмет інею. Якщо він огорнув гілки, буде багато озимих, а, значить, хлібу.

До речі, саме Миколая вважають прообразом Санта-Клауса і Діда Мороза. Взагалі ж його ім'я перекладається як «переможець народів».

Раніше повідомлялося, що 18 грудня шанують пам'ять Сави Освяченого. Він явив світові ряд чудес, серед яких дощ у велику посуху, зцілення хворих душею і тілом.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ