19 грудня: подарунки дітям та визначення врожаю в День святого Миколая

19 грудня: подарунки дітям та визначення врожаю в День святого Миколая - today.ua
Loading...

У четвер, 19 грудня, традиційно відзначають Свято святого Миколая. Милосердя і жертовна любов стали характерними рисами цієї  історичної постаті ще за життя. Він здобув собі славу і зміг стати єпископом. Тепер же християни вшановують пам’ять святого і з задоволенням дотримуються традицій цього дня.

Роком народження Миколая вважається 270-тий. Він з’явився на світ в найбагатшому місті півострова Лікії в Середземному морі – Патарі. Батьки святого були справжніми вірянинами. Миколу хрестили і він з дитинства боявся гріха.

Осиротівши, ледь досягнувши повноліття, вирішує направити спадок на допомогу бідним людям. Саме тоді було започатковано традицію подарунків в день 19 грудня. Микола підклав мішечок з золотом доньці вдівця, яка через бідність не могла вийти заміж за кохану людину. І пізніше святий радував бідняків теплими речами, їжею, а їхніх дітей – іграшками.

За щире милосердя Микола був обраний городянами єпископом. А вже в XI столітті храм на його честь звели на Аскольдовій горі в Києві. Пізніше такі церкви з’явилися і на іншій території України.

Традиції на День святого Миколая 19 грудня

Діти не дарма чекають на подарунки в ніч на 19 грудня, сподіваючись, що добре поводилися весь рік.

На заступництво святого розраховують також студенти, мандрівники, водії, продавці і моряки.

Молитися ж Миколаю будуть всі, хто відчуває проблеми. До образу радять звертатися і заміжнім жінкам в надії на спокійне сімейне життя.

Незаміжнім же дівчатам підказували навести порядок в скринях і гарно прибрати. До речі, традицію класти подарунки в шкарпетки, якій слідують в деяких закордонних країнах, пов’язують з допомогою святим трьом сестрам. Якось він нібито вкинув їм в димохід мішечки з монетами, які потрапили якраз в випрані шкарпетки.

До слова, раніше  на Свято святого Миколая українці влаштовували цілі гуляння з катанням на санях і приготуванням пива. У різних куточках країни вже варили кутю та узвар.

Прикмети на 19 грудня

По погоді прогнозують, якою буде зима, а також врожай. Для цього розглядають дерева на предмет інею. Якщо він огорнув гілки, буде багато озимих, а, значить, хлібу.

До речі, саме Миколая вважають прообразом Санта-Клауса і Діда Мороза. Взагалі ж його ім’я перекладається як "переможець народів".

Раніше повідомлялося, що 18 грудня шанують пам’ять Сави Освяченого. Він явив світові ряд чудес, серед яких дощ у велику посуху, зцілення хворих душею і тілом.

Модель Playboy порадила Заворотнюк не сподіватися на допомогу лікарів
Анастасія Заворотнюк, про страшну хворобу якої вже півроку ходять різні чутки, може перемогти свою недугу. Однак вона не повинна сподіватися лише на медицину. Таку пораду...
Гороскоп на 18 лютого від Павла Глоби: у Овнів можливі проблеми з грошима, а Терезам потрібно бути рішучими
Гороскоп на вівторок, 19 лютого 2020 року, обіцяє всім дуже непростий день. Втім, він може виявитися не складним, якщо відмовитися у цей день від необдуманого...
Полякова “запалила” не лише своїми піснями, але й фігурою в купальнику
Оля Полякова, яка нещодавно повернулася з відпочинку, продовжує ностальгувати за своїми нетривалими зимовим канікулами і потихеньку публікує у своєму Instagram знімки з узбережжя. Так, на...
Співачка MARUV потрапила в поліцейський відділок – дожилася зірка
MARUV, яка місяць тому стала жертвою пограбування, довелося сьогодні відвідати поліцейську ділянку. Анну Корсун (так звуть зірку по-справжньому) запросили в Шевченківське управління поліції для упізнання....
Брежнєва перекваліфікувалася на танцівницю – “коту подобається”
Віра Брежнєва вирішила змінити кваліфікацію на танцівницю. Принаймні – на деякий час. Справа в тому, що вона увійшла до складу журі нового танцювального шоу "Dance...