У вівторок, 17 грудня, православні вшановують пам'ять Святої великомучениці Варвари, яка вважалася покровителькою всіх жінок. Цього дня жінкам не можна було шити і прясти. Ще наші предки вважали, що якщо на Варвари погода ясна й безхмарна, то незабаром очікуються морози.
Проживала Варвара в III столітті на території Лівану. Її батько був язичником і представляв аристократію в Малій Азії за часів правління імператора Максиміана. Варвара зростала видною дівчиною. Щоб приховати красу доньки від сторонніх очей, батько замкнув її у вежі. Перебуваючи на самоті, Варвара спостерігала за зовнішнім світом і природними явищами. Поступово вона переконалася в існуванні Єдиного Бога. Коли батько з метою видати Варвару заміж став випускати її з вежі, вона познайомилася з християнами і прийняла хрещення. Дізнавшись про вчинок доньки, батько розлютився. Дівчину жорстоко побили, а потім обезголовили. Її батько незабаром помер від удару блискавки.
Традиції 17 грудня:
На Святу Варвару прийнято ходити до церкви і молитися. Вважається, що Варвара допомагає вийти заміж. Перед її іконою дівчата просять про жіноче щастя, вдале і швидке заміжжя, про вагітність, про захист від раптової смерті без покаяння, про зцілення від хвороб, про здоров'я дитини, тощо.
У давнину в цей свято готували вареники з маком чи сиром і варили ритуальну кашу, яку залишали в котлі на ніч. По застиглій скоринці судили про добробут у родині і врожайність на наступний рік.
Народні прикмети 17 грудня:
- Якщо на вулиці сильний мороз, то він ще довго протримається.
- Якщо захід сонця яскравий і насичений, то погода буде сонячна і ясна.
- Напередодні дня Варвари багато зірок на небі – чекай холодів, небо тьмяне і похмуре – тепла.
- Тепла погода в день святої Варвари обіцяла хороший урожай льону.
- Дим з труби стелиться по землі – день буде теплим.
Іменини 17 грудня відзначають:
Олександр, Олексій, Анастасія, Варвара, Василь, Геннадій, Дмитро, Катерина, Іван, Кіра, Микола, Серафим, Юлія.
Раніше повідомлялося, якою буде погода в Україні на весь наступний тиждень.