12 лютого православні відзначають день пам'яті трьох Отців церкви - святителів Василя Великого, Григорія Богослова та Івана Златоуста. Тому це свято називають у народі ще Трьохсвятіє. У цей день наші предки дотримувалися деяких суворих заборон, до яких ставилися з усією серйозністю.
По-перше, 12 лютого заборонено було прясти. Цьому правилу слідували жорстко, і навіть одна з назв свята було день "трьох святителів-непрядильщіков". В'язати і прати також вважалося поганою прикметою.
Що стосується чоловіків, то на них теж накладається ряд обмежень. Наприклад, 12 лютого було заборонено полювати. Без крайньої потреби не потрібно було йти в ліс. Наші предки вірили, що дикі звірі в цей день несуть особливу небезпеку. У них саме починається період весіль (весільник. - Ред.) - час, коли самці агресивні і готові битися за територію і за самок. Тому кожен, хто піде в ліс, може потрапити у сутичку з твариною.
Заборонялося також в Трьохсвятіє влаштовувати скандали. Не бажано було сваритися, а якщо і відбувалися якісь непорозуміння, то миритися треба було в цей же день, інакше суперечка затягнеться надовго, може навіть на цілий рік.
Традиції і прикмети 12 лютого:
- Щоб забезпечити мир в сім'ї, потрібно було виставити за двері старе взуття.
- Родина збиралася за столом зі стравами з дичини. До столу зазвичай запрошували гостей.
- Вважалося, що якщо у двір забіжить заєць, то залишок зими буде суворим.
- Почути в цей день рипучу пісню снігура означало, що незабаром почнеться завірюха.
- Дитина, народжена в цей день, буде добре розуміти звірів і птахів.
Іменини 12 лютого відзначають:
Володимир, Григорій, Зінон, Іван, Іван, Іполит, Кенсорин, Максим, Пелагія, Петро Савін, Стефан, Степан, Федір, Феофіл.
Раніше повідомлялося, що подарувати коханій людині на День Святого Валентина.